Køb badmintonbolde

Køb af badminton bolde: NYT_NYT: Klubben har indkøbt et antal fjerbolde, som sælges til klubbens medlemmer til en meget favorabel pris. Der er tale om bolde af super kvalitet, som nu kan købes i hallens cafeteria til ca. halv pris (i forhold til vejledende udsalgspris), nemlig kr. 140,- pr. rør (12 bolde) Ydermere har klubben lejet et fugtskab, hvori boldene kan opbevares ved den helt rigtige temperatur og luftfugtighed, hvilket gør, at boldene holder væsentligt længere. Boldene er “topbolden” fra leverandøren “Stein P” der desuden har stillet fugtskab til rådighed. Boldene opbevares nu i fugtskabet, hvilket skulle give en betydelig længere holdbarhed. Der kan læses om boldene på leverandørens hjemmeside: https://steinp.dk

Ved køb: Henvendelse til Anja i cafeteriet. Tilbagemelding om erfaringer vedr. de indkøbte bolde og fugtskabet modtages gerne, enten her på siden “Kontakt os” eller ved personlig henvendelse til Henning eller Viggo.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *